• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Nauczyciele: ZOFIA ANDRZEJAK, ANNA KRYSZTOFIAK-KANIEWSKA

Kontakt z prowadzącą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupa wiekowa: 6-15 lat

GRUPA PRZYGOTOWAWCZA:

I część zajęć:
piosenki, gry i zabawy ruchowe
Prowadzi: Anna Krysztofiak-Kaniewska

II część zajęć:
ćwiczenia z techniki wolnej oraz nauka podstawowych kroków i figur tańca ludowego
Prowadzi: Zofia Andrzejak

Zespół powstał w 1974 roku i skupia dzieci i młodzież w wieku od 6-15 lat. W repertuarze zespół posiada także tańce narodowe jak: polonez, kujawiak, krakowiak, oberek, mazur oraz tańce regionalne: wielkopolskie, rzeszowskie, góralskie. Tańczymy również tańce innych narodów, takie jak hiszpańskie i meksykańskie. Zespól wielokrotnie występował na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych min. we Francji, Holandii, Niemczech, Włoszech, na Węgrzech, w Czechach, na Litwie i Estonii. Zespół posiada bogaty zestaw strojów ludowych. Bierzemy udział w licznych koncertach organizowanych przez Władze Miasta Poznania, Szkoły, instytucje kultury, stowarzyszeni i fundacje. Przy zespole działa aktywna i współorganizująca życie zespołu Rada Rodziców, która corocznie organizuje w górach obozy warsztatowo-wypoczynkowe.

Galeria zdjęć z występów zespołu Mała Wielkopolska:

 

ZOFIA ANDRZEJAK

Pedagog, choreograf, w latach 1972-1989 tancerka Zespołu Pieśni i Tańca „ Wielkopolska ".
Od 1989 roku kierownik artystyczny, choreograf i instruktor prowadzący zajęcia z Zespołem Tańca Ludowego „Mała Wielkopolska" działającym w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu. Od 1997 roku nauczyciel tańca flamenco. Szkoliła się pod okiem wielkich mistrzów tego gatunku: Eliasa Moralesa, Maite Saez, Teo Barea.

Prezentacja video Zespołu:

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura 1 miejsce odkrywania talentow male logo Woda na Młyn