• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

„POCIĄG DO...” - PODSUMOWANIE PROJEKTU STUDIO TALENTU 2016 ...

 

Nasz Pociąg wyruszył 1 czerwca 2016 w Nieznane i Nienazwane, które oznacza fascynującą przygodę, zwaną życiem... Ta wyprawa ma indywidualny kształt dla każdego z nas, cel jednak jest ten sam: zapalić światełko w świecie, w drugim człowieku. Dokonuje się to przez ustawiczny rozwój talentu, który mnoży się jedynie przez podział i wymianę z tym, co czasem bardzo odległe, inne, obce... Próbowaliśmy przez kilka pracowitych miesięcy nauczyć się współpracy właśnie - owoc pojawił się na deskach Teatru Polskiego.

Tam przekonaliśmy się, że może dojść do idealnej fuzji twórczej młodych aktorów, tancerzy, muzyków, wokalistów, plastyków, bębniarzy, akrobatów, że rock współistnieć może z hiszpańskimi sevilianami, liryzm tańca przeplata się z energetycznym rytmem kijów, teatr słowa uzupełnia się o teatr maski (i to w wykonaniu najmłodszych), a olbrzymia lalka Konduktora staje się, paradoksalnie, nośnikiem czystej poezji scenicznej...
Wszystkim Wam: młodym Artystom z Emdeków i szkół oraz Pedagogom gorąco dziękujemy za wspólne rozpoczęcie tej Podróży... Dziękujemy szkołom zaprzyjaźnionym, uczestniczącym w Projekcie: SP 19, SP 20, Gimnazjum 26, Gimnazjum 27, V LO, VI LO oraz naszym Partnerom: Teatrowi Polskiemu w Poznaniu, Stowarzyszeniu AMICI i DK "Orle Gniazdo"... Dziękujemy również Osobom, które w jakikolwiek sposób okazały wsparcie w realizacji Projektu.
Dziękujemy Pani Dyrektor Hannie Koniecznej za umożliwienie i wspieranie naszej pracy w obu Emdekach, za zielone światło...
 
Animatorzy Artystyczni i Organizator
 
Podróżowali Pociągiem:

AnimaTory ArtyStyczne - Maszynista, Dyżurny Ruchu i Konduktor: Ila Konstancja Biegańska, Agnieszka Noster, Maciej Maciołek
Pomysł na spektakl, szkic scenariuszowy - Torowiska i Przekładnie: Maciej Maciołek
Reżyseria spektaklu, organizacja Projektu - Kierownik Pociągu: Ila Konstancja Biegańska (ancilla inutilis)

 
Pierwsza odsłona należy do fotografa Marty Wojtkowiak...

View the embedded image gallery online at:
http://www.mdk2.pl/studio-talentu-2016.html#sigProIdf1f1065c65

Szczegółowy wykaz występujących:

AnimaTory ArtyStyczne – Maszynista, Dyżurny Ruchu i Konduktor: Ila Konstancja Biegańska, Agnieszka Noster, Maciej Maciołek
Pomysł na spektakl, szkic scenariuszowy – Torowiska i Przekładnie: Maciej Maciołek
Reżyseria – Kierownik Pociągu: Ila Konstancja Biegańska (ancilla inutilis)
Scenograf – Zwrotniczy i Monter: Carry Karola Pawlak, Piotr Kurasiński
Aranżacja dźwięku – Manewrowy: Marek Lewandowski, Wiesław Janicki (Teatr Polski), Piotr Pawlak (Teatr Polski)
Reżyseria światła – Nastawniczy: Ila Konstancja Biegańska, Paweł Bordych (Teatr Polski)
Inspicjent – Dróżnik: Agnieszka Noster
Konferansjerzy – Megafony: Carry Karola Pawlak, Jakub Ignasiak
Kurator Wystawy – WARS: Urszula Sidor
Pomocnicy – Mostowniczy: Maciej Nowakowski, Katarzyna Łukowska, Anna Basińska, Franciszek Romaniuk, Joanna Zembrzuska, Włodzimierz Zembrzuski, Agnieszka Warzecha, Paweł Woźny, Przemysław Szydłowski, Karina Kubiak – Wlazły, Anna Konecka, Barbara Czerwińska, Magdalena Wojciechowska
Dyrektor MDK 1 & MDK 2 – Zawiadowca Stacji: Hanna Konieczna
Pedagodzy – Toromistrze: Hanna Szeląg (TEATR W PRZEJŚCIU), Emilian Woźniak (TOFFI&FRIENDS, MADHOUSE, skrzypce – solistka), Dorota Sobierańska (WOKAL – solistki), Zofia Andrzejak, Anna Krysztofiak – Kaniewska (MAŁA WIELKOPOLSKA), Anna Przybylska, Anna Nowak, Bożena Beim (Młodzi Plastycy – WERNISAŻ), Kaja Warczyńska (CHÓR), Paweł Rogoża (Klub Piosenki i Poezji), Paweł Chmiel (STUDIO PLATFORMA, wokal – solistki), Ryszard Radom (PERKUSJA SP19, wokal – soliści), Anna Rowecka (piano – solistka), Kornelia Żeberska-Kowalska (YATEY), Izabela Kołakowska (piano – solistka), Małgorzata Rościszewska (piano), Krzysztof Żmuda-Trzebiatowski, Monika Kos (opiekunowie solistów), Wojciech Szymański (gitara – solistka), Maciej Maciołek („Ptaszki”), Agnieszka Noster (ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO, solistki), Ila Konstancja Biegańska (Studio Teatralne ANIKAME, Dziecięcy Teatr Tańca COLUMBINE SP 20, soliści)
Soliści – Lokomotywy: Anna Kantor, Aleksandra Czyżewska, Liliana Rybińska, Aniela Nowakowska, Anna Mandziak, Jakub Matusewicz, Zuzanna Tyczyńska, Michalina Tyczyńska, Olga Dudniczek, Zuzanna Kaczmarek, Julia Thiel, Julia Szczesnowska, Adam Tur, Kamila Kolasińska, Daria Seydlewicz, Julia Krawczyńska, Eva Mackeriča, Carry Karola Pawlak, Adam Przybylak, Angela Wlazły, Karolina Pawlicka, Jakub Ignasiak, Weronika Kędziora, Marta Podłęcka, Malwina Laska, Gabriela Bogusławska, Zuzanna Rajman, Jakub Rajman, Antonina Cierpińska, Marta Orłowska, Emilia Kawka, Wiktoria Andrzejewska, Weronika Wąsiewicz, Klaudia Kołodziejczak, Nina Sunitsch, Julia Będziechowska, Urszula Piątkowska
Zespoły – Pociągi: Studio Teatralne ANIKAME (Carry Karola Pawlak, Eva Mackeriča, Weronika Wąsiewicz, Małgorzata Lebica, Dominik Bartkowiak, Angela Wlazły, Wiktoria Dudek, Monika Oleksy, Klaudia Kołodziejczak, Tomasz Kowalczyk, gościnnie: Julia Szczesnowska, Jakub Ignasiak, Adam Przybylak, Weronika Andrzejewska, Kamila Kolasińska, Daria Seydlewicz, Adam Tur, Jakub Walkowiak), TEATR W PRZEJŚCIU (Jakub Walkowiak, Adam Przybylak, Wiktoria Andrzejewska, Jakub Ignasiak, Adrian Kellner, Michał Radke, Kacper Lorens, Dagmara Torłop, Natalia Fedko, Aleksandra Bednarek, Weronika Strzelczyk, Małgorzata Ślązak, Antonina Czaczyk, Agata Owczarzak, Agnieszka Plonder, Zosia Marek, Aleksandra Zajdel, Franciszek Romaniuk), Zespół Tańca Współczesnego (Justyna Banasiak, Maria Godawa, Anna Klonowska, Pola Okulewicz, Olga Szuman, Marta Ziółkowska, Julia Ziółkowska, Marianna Sawicka), Dziecięcy Teatr Tańca COLUMBINE SP 20 (Zuzanna Prusakiewicz, Aniela Nowakowska, Franciszek Pawliczak, Michał Baranowski, Dagmara Świerkowska, Mikołaj Żurek, Zofia Konecka, Adam Zembrzuski, Jakub Grudzień), MAŁA WIELKOPOLSKA (Anna Pietrzak, Maria Makieła, Hanna Kasprzak, Małgorzata Krzeszowiec, Zuzanna Krzeszowiec, Nikodem Rozynek, Agnieszka Kunze, Maria Tuczyńska, Magdalena Allamari, Antonina Manowska, Zofia Margraf, Kinga Buszka, Wiktoria Skalska, Adrianna Gardo, Karolina Buszka, Szymon Wojtkowiak, Adam Biber), Toffi & Friends (Julia Krawczyńska – wokal / gitara, Julia Thiel – skrzypce, Jakub Woźniak – perkusja, Emilian Woźniak – instr.klawiszowe), Madhouse (Julia Thiel – skrzypce, Jakub Gałczyk – gitara, Michał Barełkowski – gitara, Julia Janiszewska – perkusja, Emilian Woźniak – instr.klawiszowe), Studio Platforma (Julia Będziechowska – gitara basowa, wokal, Nina Sunitsch – wokal, Mateusz Żelek Żeleśkiewicz – perkusja, Paweł Chmiel-instrumenty klawiszowe), YATEY (Alicja Bartkowiak, Agata Kozicka, Weronika Kurelska, Alicja Umińska, Adrianna Warszczyńska, Joanna Piasecka, Patryk Żeberski), CHÓR (Kaja Warczyńska, Zofia Kołaczek, Filip Nowicki, Julia Grabowska, Andrzej Kaniewski, Piotr Cieńkowski, Julia Żukowska, Natalia Krynicka, Reinier de Graaf), PERKUSJA SP19 (Hubert Modrzycki, Kacper Dolatowski, Wojciech Dziarłowski, Michalina Wabińska, Zuzanna Krenc, Julia Panek, Adrianna Szałata, Patrycja Szymanowska, Ida Kamińska, Michał Plackowski), Klub Piosenki i Poezji (Michalina Manowska, Martyna Leszczyńska, Alicja Mączyńska, Nina Sunitsch, Maciej Kubiś, Karolina Wejner)
Dziękujemy Teatrowi Polskiemu za serdeczną gościnę, szczególnie zaś wdzięczną pamieć obiecujemy Panu Dyrektorowi Marcinowi Kowalskiemu oraz: Katarzynie Sulejewskiej, Joannie Grześkowiak, Andrzejowi Szwaczykowi, Wiesławowi Janickiemu, Piotrowi Pawlakowi, Pawłowi Bordychowi, Damianowi Wełna, Romanowi Berentowi, Piotrowi Smolibowskiemu, Pani Czarodziejce, która dba o porządek na Dworcu...
 
Maciej Maciołek
 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura 1 miejsce odkrywania talentow male logo Woda na Młyn