• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczestnicy!

Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami, uczestnicząc w zdalnych warsztatach.

Zgodnie z rekomendacją MEN stopniowo powracamy do zajęć stacjonarnych. W czerwcu w budynku Domu Kultury odbywać się będą niektóre zajęcia zgodnie z Waszym zapotrzebowaniem i możliwościami placówki. Przywrócenie grafiku zajęć sprzed pandemii jest niemożliwe z powodu restrykcyjnych wytycznych reżimu sanitarnego.

Obowiązuje: PROCEDURA ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY nr 2 W POZNANIU W OKRESIE EPIDEMII COVID-19

(więcej informacji w zakładce Zajęcia stacjonarne – czerwiec)

Zajęcia odbywać się będą w dniach od 1 do 27 czerwca 2020, czyli do końca roku szkolnego. Równolegle zapraszamy do korzystania z oferty zajęć zdalnych. Oferta wakacyjna już wkrótce w zakładce Akcja Lato.

Dziękujemy wszystkim, którzy cały czas są z nami!

Nie możemy się już doczekać spotkania z Wami wszystkimi!

 

 

O!Czytanie / 21 listopada 2018

Warsztaty książkowe – O!Czytanie – spotkanie autorskie i warsztat z Mają Rausch.

Celem imprezy była promocja czytelnictwa, promocja wartościowej literatury dziecięcej, rozwijanie umiejętności kreatywnego słuchania, pisania. Spotkaniu towarzyszył warsztat plastyczny. Tematyka dotyczył książek autorki związanych z Poznaniem, wielkopolskimi tradycjami i gwarą. Autorka opowie też o książce „Bajęczynki”. Przedstawiła historię książki – prezentacja: „Jak powstaje książka?”, jej budowę i etapy powstawania od koncepcji do druku. Zachęciła uczestników do stworzenia ilustracji do książki.

Maja Rausch (ur. 1980) – poznanianka o bamberskich korzeniach, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2004-2009), studiowała też na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000-2004). Z zamiłowania mediewistka, wielbicielka kultury celtyckiej i twórczości Tove Jansson. Jest licencjonowanym przewodnikiem miejskim po Poznaniu. Prowadzi też warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Jako autorka debiutowała w 2010 r. książką „Bajęczynki” – jest to zbiór siedmiu bajek filozoficznych, z których każda opisana jest w innej gamie kolorystycznej.

 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura