• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczestnicy!

Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami, uczestnicząc w zdalnych warsztatach.

Zgodnie z rekomendacją MEN stopniowo powracamy do zajęć stacjonarnych. W czerwcu w budynku Domu Kultury odbywać się będą niektóre zajęcia zgodnie z Waszym zapotrzebowaniem i możliwościami placówki. Przywrócenie grafiku zajęć sprzed pandemii jest niemożliwe z powodu restrykcyjnych wytycznych reżimu sanitarnego.

Obowiązuje: PROCEDURA ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY nr 2 W POZNANIU W OKRESIE EPIDEMII COVID-19

(więcej informacji w zakładce Zajęcia stacjonarne – czerwiec)

Zajęcia odbywać się będą w dniach od 1 do 27 czerwca 2020, czyli do końca roku szkolnego. Równolegle zapraszamy do korzystania z oferty zajęć zdalnych. Oferta wakacyjna już wkrótce w zakładce Akcja Lato.

Dziękujemy wszystkim, którzy cały czas są z nami!

Nie możemy się już doczekać spotkania z Wami wszystkimi!

 

 

O!Czytanie / 1 lutego 2019

Warsztaty książkowe – O! Czytanie - Maszyna do pisania – warsztat literacki z Joanną Opiat- Bojarską

Jeśli piszesz, chcesz pisać jeszcze lepiej, a nawet myślisz o wydaniu swojej własnej książki to spotkanie jest dla Ciebie. Spotkasz osobę, która wie wszystko o pisaniu książek, do czytania których nie trzeba nikogo namawiać. Autorka podpowie jak zacząć i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Otrzymasz niezbędną dawkę teorii w pigułce i będziesz miał możliwość przedstawić swój pomysł na kryminalną opowieść. Jeśli skończyłeś 16 lat i chcesz zadać sobie 7 pytań kryminalistyki i dowiedzieć się jak prowadzić opowieść, by była ona jak najciekawsza dla czytelników przyjdź do MDK-u 1 lutego! Wymyślimy bohatera i takie szkice opowiadań, które na pewno zainteresują czytelnika.

Joanna Opiat- Bojarska jest autorką poczytnych serii kryminalnych, których tempo zabiera czytelnikom oddech, a montaż scen i przełomy w akcji dają niesamowicie filmowy efekt. Dociekliwa, pomysłowa i bezkompromisowa. Ukończyła ekonomię w Poznaniu, lecz niech nikogo nie zwiedzie jej wykształcenie. Kryminał w wykonaniu ekonomistów święci tryumfy na całym świecie, czego przykładem są powieści Jo Nesbø czy Camilli Läckberg. Nie boi się niewygodnych tematów. W pisaniu stawia na realizm, emocje i matematyczną precyzję. Znudziły ją opowieści o dobrych policjantach i złych zabójcach, dlatego postanowiła odwrócić role, nierzadko odwołując się do prawdziwych zdarzeń. Opracowała wzór na najlepszy kryminał: realizm, emocje i zwroty akcji.

Od kilku lat prowadzi kursy „Maszyna do pisania”, podczas których dzieli się doświadczeniem i umiejętnościami z młodymi adeptami sztuki pisarskiej. Krok po kroku przybliża tajniki narracji, sposoby budowania bohatera i trzymającej w napięciu akcji.

 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura