O!Czytanie / 1 lutego 2019

Warsztaty książkowe – O! Czytanie - Maszyna do pisania – warsztat literacki z Joanną Opiat- Bojarską

Jeśli piszesz, chcesz pisać jeszcze lepiej, a nawet myślisz o wydaniu swojej własnej książki to spotkanie jest dla Ciebie. Spotkasz osobę, która wie wszystko o pisaniu książek, do czytania których nie trzeba nikogo namawiać. Autorka podpowie jak zacząć i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Otrzymasz niezbędną dawkę teorii w pigułce i będziesz miał możliwość przedstawić swój pomysł na kryminalną opowieść. Jeśli skończyłeś 16 lat i chcesz zadać sobie 7 pytań kryminalistyki i dowiedzieć się jak prowadzić opowieść, by była ona jak najciekawsza dla czytelników przyjdź do MDK-u 1 lutego! Wymyślimy bohatera i takie szkice opowiadań, które na pewno zainteresują czytelnika.

Joanna Opiat- Bojarska jest autorką poczytnych serii kryminalnych, których tempo zabiera czytelnikom oddech, a montaż scen i przełomy w akcji dają niesamowicie filmowy efekt. Dociekliwa, pomysłowa i bezkompromisowa. Ukończyła ekonomię w Poznaniu, lecz niech nikogo nie zwiedzie jej wykształcenie. Kryminał w wykonaniu ekonomistów święci tryumfy na całym świecie, czego przykładem są powieści Jo Nesbø czy Camilli Läckberg. Nie boi się niewygodnych tematów. W pisaniu stawia na realizm, emocje i matematyczną precyzję. Znudziły ją opowieści o dobrych policjantach i złych zabójcach, dlatego postanowiła odwrócić role, nierzadko odwołując się do prawdziwych zdarzeń. Opracowała wzór na najlepszy kryminał: realizm, emocje i zwroty akcji.

Od kilku lat prowadzi kursy „Maszyna do pisania”, podczas których dzieli się doświadczeniem i umiejętnościami z młodymi adeptami sztuki pisarskiej. Krok po kroku przybliża tajniki narracji, sposoby budowania bohatera i trzymającej w napięciu akcji.