Woda na Młyn - logo projektu

Zapraszamy do udziału w projekcie Woda na Młyn realizowanym przez Poznański Park Naukowo – Technologiczny Fundacji UAM finansowanym ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

KTO?

Fundacja Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu we współpracy z 
Młodzieżowymi Poznańskimi Domami Kultury (domy nr 1, 2 i 3),
Stowarzyszeniem „Kolektyw Kąpielisko”,
aktywistami z dzielnicy Śródka oraz
prowadzącymi i studentami specjalności „Animacja Społeczności Lokalnych” realizowanej w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

DLA KOGO?

  • dla NGO: ich wolontariuszy i adeptów
  • dla lokalnych społeczności i mieszkańców dzielnic poznania
  • dla poznańskich młodzieżowych domów kultury
  • dla samorządu pomocniczego miasta – rad osiedli
  • dla administracji publicznej
  • dla partnerów formalnych i nieformalnych projektu

CO ZREALIZUJEMY?

WARSZTATY STACJONARNE – CZĘŚĆ PIERWSZA

BLOK warsztatowy A – warsztaty rozwijające zasoby i kompetencje osobiste potrzebne w działaniach w sektorze NGO i na rzecz społeczności adresowane do osób już aktywnych lub chcących się zaangażować:

WARSZTAT A1 - PSYCHOLOGICZNE ASPEKTY DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH: „Moje umiejętności, moje cele i potrzeby, moja motywacja, moje zaangażowanie a moja współpraca z innymi w działaniach społecznych i obywatelskich ”

WARSZTAT A2 - PROFILAKTYKA WYPALENIA W DZIAŁANIACH SPOŁECZNYCH: „Moja aktywność, moje zasoby i obciążenia, moja równowaga w planowaniu i działaniu na rzecz pożytku i dobra wspólnego”

WARSZTATY STACJONARNE – CZĘŚĆ DRUGA

BLOK warsztatowy B - warsztaty rozwijające kompetencje organizacyjne, adresowane do członków, pracowników i wolontariuszy NGO oraz ich partnerów, w tym – instytucji publicznych czyli dla osób już aktywnych:

WARSZTAT B1 - DIAGNOZA LOKALNA:

procedury, metody, narzędzia poznawania lokalnej społeczności oraz zasobów lokalnych i ponadlokalnych

WARSZTAT B2 – MULTIKONTRAKT:

umowy/kontrakty wielostronne w projektach społecznych, obywatelskich i działaniach aktywizacyjnych

WARSZTAT B3 – PARTNERSTWA WĘNĄTRZSEKTOROWE I MIĘDZYSEKTOROWE:

budowanie współpracy i komunikacji w środowisku kooperacja i sprawne porozumiewanie się ludzie, zasoby, procesy i procedury

WĘDROWNE WARSZTATY STUDYJNE

Uczestnicy pod opieką trenerów będą współtworzyć lokalne wydarzenia (warsztaty dla społeczności)

na terenie TRZECH dzielnic: Śródki, Grunwaldu i Winogradów,

w postaci TRZECH jednodniowych wydarzeń, trwających od 6 do 8 godzin.

SPOTKANIE SIECIUJĄCE Z WARSZTATAMI

Dla: NGO, wolontariuszy, członków grup nieformalnych i adeptów działań społecznych oraz przedstawicieli sektora publicznego.

W TYM:

  • prezentacja dobrych praktyk i narzędzi pracy dla NGO
  • relacje z wydarzeń, jakie miały miejsce podczas Wędrownych warsztatów
  • warsztaty sieciujące i budujące współpracę

BEZPŁATNE DORADZTWO

Dla: NGO i grup nieformalnych w zakresie prowadzenia działań społecznych i obywatelskich.
Przez: 5-cioro doradców; 100 godzin.

GDZIE i JAK?: W naszym biurze lub u Was (będziemy to ustalać z Wami), możliwe będą też sesje doradcze z wykorzystaniem komunikatora Skype, konsultacje mailowe, telefoniczne. Pomożemy planować projekty, pisać wnioski, zarządzać działaniami, prowadzić diagnozę i ewaluację, tworzyć strategie rozwoju Waszej grupy, organizacji, partnerstwa.

Wszelkie informacje można uzyskać:

na naszej stronie http://deesi.pl/projekty/woda-na-mlyn/ i facebooku DeeSI
telefonicznie: 668 031 091
mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.