• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczestnicy!

Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami, uczestnicząc w zdalnych warsztatach.

Zgodnie z rekomendacją MEN stopniowo powracamy do zajęć stacjonarnych. W czerwcu w budynku Domu Kultury odbywać się będą niektóre zajęcia zgodnie z Waszym zapotrzebowaniem i możliwościami placówki. Przywrócenie grafiku zajęć sprzed pandemii jest niemożliwe z powodu restrykcyjnych wytycznych reżimu sanitarnego.

Obowiązuje: PROCEDURA ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY nr 2 W POZNANIU W OKRESIE EPIDEMII COVID-19

(więcej informacji w zakładce Zajęcia stacjonarne – czerwiec)

Zajęcia odbywać się będą w dniach od 1 do 27 czerwca 2020, czyli do końca roku szkolnego. Równolegle zapraszamy do korzystania z oferty zajęć zdalnych. Oferta wakacyjna już wkrótce w zakładce Akcja Lato.

Dziękujemy wszystkim, którzy cały czas są z nami!

Nie możemy się już doczekać spotkania z Wami wszystkimi!

 

 

LETNIA AKADEMIA PISARZY i O!czytanie
W czerwcu i sierpniu odbyły się otwarte warsztaty kreatywnego pisania prozy i poezji kierowane do wszystkich młodych uczestników naszych tegorocznych konkursów, a także tych, którzy nie mieli wystarczająco dużo śmiałości w tym roku, a chcą doskonalić swoje pisarskie umiejętności.
Letnia odsłona cyklu O!Czytanie - spotkania gościem - poetą i wydawcą poezji panem Rafałem Czachorowskim.


Podczas warsztatów udało się zachęcić uczestników do twórczego pisania a także komentowania i korekty własnych utworów. Młodzi pisarze doskonalili warsztat, tworząc m.in.: haiku, lepiej, ekfrazę inspirowaną twórczością Olbińskiego, Witkacego i Beksińskiego. W ramach warsztatów spotkali się z poetą i wydawcą, poznali tajniki tworzenia poezji, bycia zawodowym poetą we współczesnym świecie oraz dowiedzieli się, czy łatwo jest wydać swój tomik i debiutować jako poeta. Odwiedził nas pan Rafał Czachorowski – poeta, prezes fundacji Duży Format związany z portalem PoeciPolscy.pl. Część warsztatów poświęcona była prozie, uczestnicy tworzyli szkic postaci oraz plan fabuły. Poznali różne rodzaje powieści oraz narracji. Powstało wiele obiecujących opowiadań i szkiców fabularnych.

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura