Majowe święta są związane z bardzo ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Czy wiecie, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, czego dotyczą te trzy niezwykle ważne daty 🇵🇱

 
„Poczucie humoru to po prostu zdrowy rozsądek, który tańczy"
William James
 
Zapraszamy do naszej Pracowni Tańca i Umuzykalnienia!

Malowanie po czystej kartce papieru jest świetne, ale jeśli chcecie urozmaicić Wasze malarskie zabawy, warto zrobić sobie kartonowe „reliefy”.

Potrzebne materiały: karton, nożyczki, klej do papieru lub taśma dwustronna, pędzle, farby plakatowe, pojemnik z wodą, talerz lub paleta na farby.

"Z książki płynie odwaga,

Książka w życiu pomaga…"
Konstanty Ildefons Gałczyński
 
Zgadzamy się z Mistrzem i przypominamy, że dziś KSIĄŻKA ma swoje święto.
Z tej okazji prezentujemy emdekową książkę napisaną przez Agnieszkę Warzechę i zilustrowaną przez Natalię Łuczak "Gdzie jesteś Skarpetkostworze?"

Dziś czas na refleksję, jak ważna jest dla nas Przyroda!

Fascynująca, piękna, porywająca i bardzo potrzebna.
Żeby Ziemia się uśmiechała musi o nią zadbać każdy z nas!
 
Na zdjęciu figurki i zawieszki z modeliny wykonane przez uczestników koła literacko-plastycznego Przecinek i Kropka

Pamiętamy! 19 kwietnia 1943 Powstanie w getcie warszawskim

Witajcie!

Mam nadzieję, że Wasze samopoczucie jest dobre i z optymizmem wypatrujecie wiosny. W tym tygodniu proponuję temat, który poprawia nastrój wielu osobom i na samą myśl o nim zrobi się przyjemnie. 

Bohaterem dzisiejszego tematu będzie CZEKOLADA, której święto obchodzimy 12 kwietnia ☺

Czy wiecie, że historia czekolady jest bardzo długa i liczy aż 4000 lat? Pierwsze krzewy kakaowca odkryli Indianie zwani Olmekami, którzy żyli bardzo dawno temu na ziemiach dzisiejszego Meksyku.

Plakat Zdalnie Genialnie 2021

ZDALNIE GENIALNIE 2021
Od dłuższego z niepokojem obserwujemy bałagan jaki spowodował koronawirus. Ten mały niewidoczny  łobuz narobił strasznego zamieszania. Przez niego wielu z Was musi zostać w domu, nie może spotkać się z kolegami i koleżankami, nie może uczestniczyć w ulubionych zajęciach i aktywnościach.
Już spieszymy do Was z poprawiaczem nastroju. Działania artystyczne, które będziemy regularnie proponować, pozwolą Wam się zrelaksować, dobrze bawić i wyżyć artystycznie!
Nie ma Cię w MDK-u? Zapraszamy na naszą stronę i facebooka!

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY NR 2 zaprasza na warsztaty lepienia w glinie. Zapraszamy dzieci i młodzież - stałych uczestników zajęć w MDK2 zainteresowanych lepieniem w glinie. Zajęcia odbywają się zawsze w III i IV sobotę miesiąca w godzinach 11.00 – 14.00 sala 06 Najbliższe zajęcia: 17.04.2021 oraz 24.04.2021
Temat warsztatów: Koty, kotki i koteczki- lepienie trójwymiarowych kotów.
Więcej informacji i zapisy: Ludomira Sokołowska tel.502071427 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt warsztatów: 15 zł od osoby /na Radę Rodziców – koszt materiałów/
MASZ SWÓJ POMYSŁ? ZREALIZUJ GO NA WARSZTATACH ZAPRASZAMY

Czy wiecie, że Czekolada powoduje produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia? Oczywiście ta z jak największą zawartością kakao. Dziś czekolada ma swoje święto. Zjedzcie z tej okazji choć jedną kosteczkę!

Praca konkursowa I Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego pod hasłem „Skarpetkostwory”

Werdykt I Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego pod hasłem „Skarpetkostwory”

Przedstawiamy Państwu wyniki naszego konkursu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zgłoszenia.  Wyłonienie zwycięzców nie było takie łatwe.

Zachęcamy do zapoznania się z ustaleniami jury, a także z naszym podsumowaniem: galerią zdjęć oraz publikacją prezentującą przygody, które spotkały zgłoszone prace w naszym MDKu.

Gdzie jesteś, Skarpetkostworze? – publikacja pokonkursowa

 

Wiosna to czas odnowy i budzenia się przyrody do życia.

Niech w tegoroczne Święta Wielkiej Nocy wszystko się odmieni na lepsze,
byśmy mogli w zdrowiu i radości wytrwać trudny czas pandemii i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Z radością informujemy, że – po długich bojach i analizach formalnych, z niejedną przeszkodą na drodze – wysłaliśmy naszemu szanownemu jury Wojewódzkiego Konkursu Literackiego Manufaktura Słowa utwory zakwalifikowane do oceny. Oto lista uczestników (zgodnie ze zgłoszonymi na karcie uczestnictwa godłami).

Malowana ceramika

W lutym odbyły się warsztaty z malowania naczyń ceramicznych za pomocą specjalnych farb do ceramiki. Powstały świetne zestawy naczyń.

Laureaci konkursu Powidoki "Światło"

W holu MDK nr 2 zabłysło światło dzięki pracom młodzieży, biorącej udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego POWIDOKI. Na wystawie zaprezentowano nagrodzone oraz wyróżnione prace. Podczas spotkania Laureatki i Laureaci konkursu mogli opowiedzieć o swoich inspiracjach i wyzwaniach podczas zmagania się z tematem tegorocznej edycji konkursu. Wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoją wrażliwością, umiejętnościami i odwagą. Dziękujemy za przybycie na wernisaż wystawy.

Poniżej fotorelacja z naszego spotkania.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 zaprasza na warsztaty lepienia w glinie
Temat warsztatów: Wielkanocne zwierzątka – Baranek wielkanocny lub owieczka ??
Zapraszamy dzieci i młodzież - uczestników zajęć w MDK2 zainteresowanych lepieniem w glinie.
Zapraszamy 20.03.2021 oraz 27.03.2021 (zawsze III i IV sobota miesiąca) godzina 11:00–14:00 w sali 06.
Więcej informacji i zapisy:
Ludomira Sokołowska
tel. 502-071-427
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt warsztatów:
15 zł od osoby
(na Radę Rodziców - koszt materiałów)
MASZ SWÓJ POMYSŁ? ZREALIZUJ GO NA WARSZTATACH!
Zapraszamy!

Zamieszczamy protokół z obrad jury - link , a 19.03 o godz. 12.00  zapraszamy na rozdanie nagród i dyplomów oczywiście z uwzględnieniem reżimu sanitarnego (szczegóły na naszej stronie)

Zachęcamy wszystkich młodych poetów do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiersz Miesiąca! Na Wasze utwory czekamy do 20 dnia miesiąca.
Chwytajcie za pióra, długopisy i ołówki, wyciągajcie zakurzoną poezję z szuflady biurka! Szczegóły dotyczące zgłoszeń odnajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce "Konkursy".
VII WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI WIERSZ MIESIĄCA 2020/2021 (dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych)
Zgłoszenia od października 2020 do kwietnia 2021
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy o aktualizacji regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego "Skarpetkostwory".

1. Zmianie ulega termin nadsyłania prac - przedłużono do 28.02.2021.

2. Zmianie ulega termin ogłoszenia werdyktu - przedłużono do 31.03.2021.

3. Rozszerzeniu ulega grupa adresatów konkursu - otwieramy kategorię dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, ale nie przyznamy w tej kategorii głównych nagród; uczestnicy zostaną równorzędnie wyróżnieni w ramach wystawy pokonkursowej.

UWAGA! Zmiana terminu warsztatów!

Podczas warsztatów stworzymy własne ceramiczne lub szklane naczynia, malując je specjalnymi farbami.
termin: 13.02.2021, godz. 10:00 - 13:00,
sala: 114
Wiek uczestników: powyżej 7 lat
Darowizna na materiały: 10 zł
Koordynator: Dobromira Szydłowska
Więcej informacji i zapisy: Dobromira Szydłowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na warsztaty zapraszamy stałych uczestników zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury.