FOTORELACJA

AKCJA LATO - Turnus II - 04.07-08.07.2022

 

Pierwszy dzień półkolonii w II turnusie Akcji Lato za nami! Dzisiaj poznawaliśmy MDK, wychowawców i siebie nawzajem. Wzięliśmy udział w rozmowie nt. bezpieczeństwa w wakacje. Spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu, ale także wzięliśmy udział w różnych warsztatach. Zrobiliśmy m.in. poduszki z wymarzonymi snami.

 

Drugi dzień II turnusu Akcji Lato w Mdk2 za nami. Dzisiaj odwiedziliśmy "las" w centrum miasta, Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego W Poznaniu. Słuchaliśmy śpiewu ptaków i podążaliśmy śladami zwierząt. Po powrocie do MDK integrowaliśmy się podczas zabaw i poznaliśmy technikę zaplatania na dysku kumihimo.

 

W trzecim dniu II turnusu Akcji Lato upiekliśmy pyszne muffiny czekoladowe podczas warsztatów kulinarnych. Szyliśmy poduszki na dobry sen, rozciągaliśmy się podczas porannej gimnastyki a w świetlicy powstał obraz z puzzli 3D.

 

Bardzo aktywny czwarty dzień II turnusu Akcji Lato za nami. Zaczęliśmy go od zajęć w świetlicy tworząc własne magnesy na lodówkę. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, gdzie czekała na nas moc atrakcji: oprowadzanie po zagrodzie ze zwierzętami, przejazd bryczką i zwiedzanie ekspozycji stałej.

 

Ostatniego dnia II turnusu Akcji Lato schowaliśmy się do worków Intibag. Jednak wyszliśmy z nich, ponieważ czekały na nas alpaki i lawenda w Jaśkowej Dolinie. Poznaliśmy tam Hiszpana, Toffiego, Ringo i pozostałych członków uroczego stada. Zrobiliśmy własne woreczki z suszem lawendowym.