• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

Nauczyciel: DOBROMIRA SZYDŁOWSKA

Kontakt z prowadzącą: tel. 692 722 109, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupa wiekowa: 6-8 lat

Zajęcia skierowane do młodszej grupy dzieci, które już chcą rozpocząć swoją przygodę z plastyką. W atmosferze zabawy poznajemy zarówno tradycyjne techniki plastyczne jaki i nowoczesne rodzaje ekspresji artystycznej, takie jak instalacja, land-art, film. W roku szkolnym 2013/2014 poprzez plastykę poznawaliśmy otaczający nas świat. Efektem naszej pracy była wystawa w holu MDK 2. W roku szkolnym 2014/2015 przyglądamy się, jak plastyka łączy się z innymi dziedzinami sztuki: muzyką, teatrem, tańcem, filmem i atchitekturą. W roku szolnym 2016/2017 pojawią się także zajęcia z elementami Sensoplastyki®. W roku 2017/2018 przyglądamy się różnym aspektom naszego świata: tego wewnętrznego (emocje, marzenia, cele) oraz zewnętrznego (przyroda, cywilizacja, społeczeństwo). Szukamy inspiracji w wielu dziedzinach i rozwijamy własny warsztat technik plastycznych

Podczas warsztatów dzieci będą rozwijać zarówno zdolności manualne, dużą i małą motorykę, ale przede wszystkim wyobraźnię i sposoby wyrażania siebie i swoich emocji.

Koło Plastyczne Sztuczki - galeria zdjęć:

Dobromira Szydłowska - absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka studiów podyplomowych Edukacji Artystycznej w zakresie plastyki ASP w Poznaniu. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz koordynuje projekty artystyczne. Obecnie nauczyciel plastyki w MDK nr 2 w Poznaniu.

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura