• Kontrast:
  • A
  • B
  • C
Powidoki 2021

Zapraszamy do udziału w 7. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Powidoki" pod tytułem:

Światło

Tym razem przedmiotem naszego zainteresowania będzie światło.

Artyści i artystki, tworzący prace, w których światło jest najważniejszym elementem eksperymentują z formą, tworzą instalacje.  My zachęcamy Was byście spróbowali przekształcić światło znów w materię plastyczną, używając tradycyjnych środków wyrazu, ale możecie też stworzyć projekty świetlnych instalacji. Dlatego są DWIE możliwości ujęcia tematu:

a) praca na papierze wykonana dowolną techniką plastyczną w formacie zbliżonym do A-3, płaska lub przestrzenna,

b) praca wykonana komputerowo (format A-3) ukazująca potencjalną sytuację w przestrzeni publicznej, praca w nurcie site specific. Zdjęcie konkretnego miejsca z naniesioną grafiką / rysunkiem ukazującym jak możliwa byłaby realizacja pomysłu w przestrzeni publicznej.

Inspiracją do tegorocznej edycji są prace Olafura Elliasona. Jego instalacja „The Weather Project” kierowała wzrok zwiedzających Tate Modern w 2003 r. ku słońcu, powstałemu z setek żółtych lamp oświetlających półkolisty ekran. Jego blask odbijał się w lustrzanym suficie, rozpromieniając surowe wnętrze hali turbin.

Spójrzcie na prace Studia Drift i niesamowite instalacje świetlne a także japońskiej artystki Mihoko Ogaki: „Milky Way”.

Stwórzcie kreatywny obraz Waszych przemyśleń i obserwacji, doświadczeń i wyobrażeń.

Zapoznajcie się z regulaminem i zarejestrujcie swój udział w formularzu zgłoszeniowym.

 

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego POWIDOKI 2021 „Światło"

Formularz zgłoszeniowy do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego POWIDOKI 2021 „Światło"

Terminy nadsyłania prac: 22 lutego 2021 r.

Kontakt: Agnieszka Jankiewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dobromira Szydłowska  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy i patronat medialny:

opako

sklep plastyczny

 

Poznań

logo-mdk1 logo poznanlogo kultura