English version  - 9th International Art Competition Powidoki 2024

Już po raz dziewiąty zapraszamy młodzież do udziału w konkursie, którego temat tym razem zachęca do przyjrzenia się drzewu, jako metaforze mówiącej o naszych korzeniach, jak i marzeniach.

Zastanówcie się i zróbcie research – gdzie sięgają moje korzenie? Z czym się utożsamiam? Co jest we mnie? Brnijcie przez historie i pokolenia, wykorzystajcie swoją wyobraźnię tam, gdzie już dalej nie wiadomo. Dotrzyjcie w swej wędrówce do praźródła i wyobraźcie sobie, że to w nim jesteście umocowani. Czym ono jest dla Was? Co daje Wam siłę i moc do wzrastania?

Spójrzcie na kolejne gałęzie prowadzące w górę, do korony, czy umiecie marzyć? O czym szumi Wasze drzewo? Czy czujecie się wolni? Czy każda Wasza gałąź może wyrastać w inną stronę, czy jest zależna od czegoś? Wpuśćcie wyobraźnię w ten rozwój.

 

powidoki pl

Autor plakatu: 
Edmund Krajewski
@edmundkrajewskikomiksy

Najlepsze prace zostaną wyeksponowane na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 a także podczas Festiwalu Komiksów organizowanego przez NOVA.
Czytelnię Komiksów i Gazet - Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu

Informacja o WERNISAŻU (off-line oraz on-line) oraz WYSTAWIE POKONKURSOWEJ zamieszczone będą na stronie: www.mdk2.pl pod koniec lutego.

Przedłużamy konkurs do 29.02.2024r.

Regulamin 9. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Powidoki 2024 „Kim jestem, kiedy spoglądam na drzewo?”

Formularz zgłoszeniowy do 9. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Powidoki 2024 - formularz elektroniczny

Karta zgłoszenia do 9. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Powidoki 2024 - należy wydrukować, wypełnić i odesłać w formie elektronicznej w formularzu lub pocztą tradycyjną

 

Patronat honorowy: 

Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSea