ART-Spotkania
Zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych w roku szkolnym 2021/2022 zostały zawieszone.
W przypadku chęci podjęcia współpracy prosimy o bezpośredni kontakt z dyrekcją placówki.

Interdyscyplinarne spotkania artystyczne

Zapraszamy na spotkanie w ramach:
„Art-spotkania” interdyscyplinarne zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Chcemy przybliżyć młodzieży zagadnienia związane z szeroko pojętą sztuką, specyfiką zawodu artysty, a także zachęcić do samodzielnej aktywności twórczej.

ART- SPOTKANIA to: wernisaże, koncerty, pokazy taneczne, warsztaty literackie i plastyczne, prezentacje i panele dyskusyjne.

Do tworzenia oferty zajęć zapraszamy nauczycieli z naszego Domu Kultury reprezentujących różne dziedziny sztuki.
Działania odbywają się w ramach projektu Zawód – Artysta, który przybliża młodzieży szkół ponadpodstawowych specyfikę zawodów związanych z muzyką, literaturą, teatrem i malarstwem.
Czy to hobby? Praca? Czy może sposób na życie? Każdy może się dowiedzieć i sprawdzić, czy jest dla coś niego w obrębie poszczególnych artystycznych zawodów.

Cele warsztatów:
- rozbudzanie i rozwijanie wyobraźni artystycznej,
- kształtowanie wrażliwości na sztukę,
- rozwijanie kreatywności i postaw aktywnych,
- inspirowanie do twórczych poszukiwań,
- przybliżenie pojęć związanych ze sztuką,
- wsparcie w poszukiwaniu swojej drogi życiowej.

Zachęcamy do udziału.
Zajęcia odbywają się w MDK nr 2 od września.
Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów oraz umówienia warsztatu w Waszej szkole.

Krzysztof Musiał
Małgorzata Głazowska
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu

O NAS
Małgorzata Głazowska
Urodzona 15.08.1977 roku w Poznaniu. Absolwentka filologii polskiej UAM w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na WNS UAM. Pasjonatka książek i wszystkiego, co z nimi związane. Organizatorka inspirujących warsztatów literackich, teatralnych, dziennikarskich, spotkań z autorami książek dla dzieci i dorosłych. Przez 14 lat nauczycielka języka polskiego, prowadząca warsztaty artystyczne dla młodzieży. Prowadziła audycje autorskie w lokalnej rozgłośni radiowej. Obecnie prowadzi zajęcia literackie i pełni funkcję wicedyrektora w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu.

Krzysztof Musiał
Urodzony 29.02.1972 roku w Słubicach. Absolwent WSSS w Poznaniu - 2001 r. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa u prof. J. Świtki oraz aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. M. Łubowskiego. Ponadto absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu w 2003 r. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Pracuje jako wykładowca malarstwa w Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz jako instruktor rysunku i malarstwa w MDK nr 2 w Poznaniu. Autor ponad 70 wystaw w kraju i za granicą.